Nagrody, grant i stypendium PTHiT
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zakończyliśmy prace nad aktualizacją regulaminów przyznawania nagród, grantu i stypendium. Aktualne dokumenty znajdują się na naszej stronie www.pthit.pl w zakładce "Dofinansowania". Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i aplikowania. Poniżej zestawiamy najważniejsze informacje o zaktualizowanych i nowych wyróżnieniach:
- Nagroda im. I.W. Ławkowiczów
Nagroda pieniężna przyznawana jednej publikacji naukowej z wyłączeniem publikacji wyników komercyjnych badań klinicznych na podstawie określenia współczynnika IF dla poszczególnych prac oryginalnych. Nagrodę może otrzymać naukowiec, który nie ukończył 40. roku życia, będący członkiem PTHiT.
- Nagroda im. Prof. Haliny Seyfried
Nagroda pieniężna za najlepszą pracę naukową z dziedziny transfuzjologii. Przyznawana corocznie naukowcowi, będącemu członkiem PTHiT, na podstawie określenia współczynnika IF dla poszczególnych prac oryginalnych zgłoszonych do udziału w konkursie.
- Nagroda im. Prof. Krystyny Zawilskiej
Nagroda pieniężna za najlepszą pracę naukową z dziedziny hemostazy. Przyznawana corocznie naukowcowi, będącemu członkiem PTHiT, na podstawie określenie współczynnika IF dla poszczególnych prac oryginalnych zgłoszonych do udziału w konkursie.
- Nagroda im. Prof. Anny Dmoszyńskiej
Nagroda pieniężna za najlepszą pracę naukową z dziedziny hematoonkologii. Przyznawana corocznie naukowcowi, będącemu członkiem PTHiT, na podstawie określenia współczynnika IF dla poszczególnych prac oryginalnych zgłoszonych do udziału w konkursie.
- Nagroda za najlepszą publikację oryginalną w ,,Acta Haematologica Polonica”
Nagroda pieniężna za najlepszy artykuł oryginalny opublikowany w ,,Acta Haematologica Polonica” w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Przyznawana corocznie jednemu lub więcej autorom. Kandydatów do nagrody przedstawia Redaktor Naczelny ,,Acta Haematologica Polonica”.
- Grant naukowy
Celem grantu jest dofinansowanie projektów badawczych w zakresie badań podstawowych lub translacyjnych w dziedzinie hematologii lub transfuzjologii. Prowadzone badania nie mogą dotyczyć badań klinicznych, a czas trwania projektu wynosi 1 rok lub 2 lata. Grant może otrzymać Instytucja, w której prowadzone są badania naukowe.
- Stypendium Dra Kamila Bojarczuka
Stypendium jest prestiżowym wyróżnieniem dla najzdolniejszego naukowca, będącego członkiem PTHiT i przyznawane w dowód uznania za osiągnięcia w działalności naukowej, realizowane we współpracy międzynarodowej. Stypendium jest przeznaczone na sfinansowanie stażu podoktorskiego, trwającego od 3 do 12 miesięcy i realizowanego w wiodących ośrodkach naukowych na świecie, w trakcie którego stypendysta będzie prowadził badania naukowe. Obszar zgłaszanego projektu naukowego realizowanego w czasie stypendium musi dotyczyć hematologii lub transfuzjologii klinicznej albo eksperymentalnej.
Wymienione wyżej wyróżnienia zostaną przyznane podczas XXXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 23-25 października 2025 r.