Patronat honorowy PTHiT
Zasady przyznawania patronatu honorowego Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów:
- PTHiT może przyznać patronat nad wydarzeniem naukowym lub edukacyjnym (w szczególności kongresem, zjazdem, konferencją, sympozjum, kursem, warsztatem, szkoleniem) lub innymi wydarzeniami, których cele są zgodne z celami statutowymi PTHiT.
- Z wnioskiem o udzielenie patronatu mogą wystąpić: oddziały terenowe, sekcje PTHiT; instytucje naukowo-badawcze, organizacje pozarządowe lub inne organizacje niezwiązane z produkcją lub dystrybucją leków lub sprzętu medycznego; organizacje związane z produkcją lub dystrybucją leków lub sprzętu medycznego, wydawnictwa lub podmioty prowadzące działalność związaną z organizacją wydarzeń naukowych lub szkoleniowych.
- Przyznanie patronatu nad wydarzeniem wymaga spełnienia następujących warunków:
a. zwrócenia się przez organizatora wydarzenia do Zarządu Głównego lub Prezydium na co najmniej 8 tygodni (a w szczególnie uzasadnionych przypadkach – 4 tygodni) przed rozpoczęciem wydarzenia z wnioskiem o przyznanie patronatu,
b. przedłożenia wraz z wnioskiem: programu wydarzenia wraz z listą wykładowców, panelistów lub przewodniczących sesji/moderatorów, założeniami wydarzenia lub przedstawienie zawartości publikacji proponowanej do objęcia patronatem,
c. w przypadku gdy z wnioskiem o przyznanie patronatu występuje podmiot, o którym mowa w punkcie 2 lit. c. - złożenia pisemnego zobowiązania się organizatora, że przekaz merytoryczny wydarzenia będzie promował medycynę opartą na faktach oraz aktualnych wytycznych towarzystw naukowych,
d. wyrażenia zgody na udzielenie patronatu przez Zarząd Główny lub Prezydium. - Udzielenie patronatu jest odpłatne, chyba że Zarząd Główny lub Prezydium zdecyduje inaczej.
- Przyznanie patronatu wiąże się z możliwością przyznania prawa używania logo PTHiT na materiałach promocyjnych wydarzenia oraz umieszczenia informacji o wydarzeniu na stronie internetowej pthit.pl.
- Udzielenie patronatu nie jest równoznaczne z przyznaniem wsparcia finansowego, rzeczowego lub organizacyjnego ze strony PTHiT, ani z obowiązkiem osobistego udziału Prezesa PTHiT lub przedstawicieli PTHiT w wydarzeniu.
- Decyzja Zarządu Głównego lub Prezydium o przyznaniu lub nieprzyznaniu patronatu jest niezwłocznie przekazywana organizatorowi wydarzenia drogą e-mailową.
- Wniosek o objęcie patronatem należy przesłać wraz z wymaganymi załącznikami na adres e-mail: pthit@pthit.pl
Szczegółowy regulamin oraz Wniosek o objęcie patronatem dostępne są poniżej.
Wydarzenia objęte patronatem honorowym PTHiT w 2025 roku:
Konferencja ,,PNH - Today and Tomorrow", 26-27.09.2025 r.

VII Kampania "Hematologia - poznaj choroby krwi"

Celem kampanii jest szeroka edukacja czytelników na temat chorób krwi, diagnostyki oraz możliwości leczenia. Podejmujemy kwestię codziennych wyzwań i problemów, z jakimi borykają się chorzy. Chcemy również zwrócić uwagę na istotę regularnych badań profilaktycznych i zwiększyć świadomość społeczeństwa w tym temacie.
XXIII Ogólnopolskie Warsztaty Cytogenetyki Hematoonkologicznej "Personalizacja leczenia ostrych białaczek - rola diagnostyki genetycznej w nowoczesnej terapii", 5-6.06.2025 r.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz trendami badawczymi z zakresu nowotworów układu krwiotwórczego, prezentowanych przez wybitnych specjalistów genetyki medycznej i genetyki klinicznej oraz nauczycieli dydaktycznych wyższych uczelni medycznych.
Promocja książki pt. "Nowe twarze szpiczaka" - 03.06.2025 r. Kraków

Podczas wydarzenia zaproszeni goście m.in. podzielą się swoją wiedzą na temat historii leczenia szpiczaka plazmocytowego oraz refleksjami związanymi z doświadczeniami i marzeniami pacjentów. Książka „Nowe twarze szpiczaka” jest projektem Ośrodka Leczenia Dyskracji Plazmocytowych Katedry Hematologii UJ CM oraz fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. KAŻDY UCZESTNIK SPOTKANIA OTRZYMA KSIĄŻKĘ: „Nowe twarze szpiczaka”.
https://szpiczak.org/2025/03/17/zaproszenie-na-promocje-ksiazki-nowe-twarze-szpiczaka/
Konferencja Studenckie Okno - Forum 2025 - 24-25.05.2025 r. Warszawa

Studenckie Onko-Forum (SOF) powraca z czwartą edycją, która odbędzie się w dniach 24-25 maja 2025 roku w Warszawie. Wydarzenie, organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytutem Badawczym (NIO-PIB), to jedno z najważniejszych spotkań edukacyjnych dla studentów i młodych lekarzy zainteresowanych onkologią.
fanpage SOF, Facebook - https://www.facebook.com/StudenckieOnkoForum
-konto SOF na Instagramie - https://instagram.com/studenckie.onkoforum?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
-konto SOF na LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/studenckie-onko-forum/
Trzecia edycja warsztatów edukacyjnych dla pacjentów z chorobami hematologicznymi i hematoonkologicznymi, 11.04.2025 r. - online

konferencja ,,Oncology & Haematology Session" w ramach 20. edycji Warsaw International Medical Congress, 11-13.04.2025 r.

Kongres WIMC od lat gromadzi najzdolniejszych adeptów medycyny, młodych lekarzy oraz ich mentorów. Każdego roku prezentowanych jest kilkaset prac tematycznych pisanych w języku angielskim, a system ich recenzowania zapewnia niezwykle wysoki poziom merytoryczny kongresu. Rokrocznie swoje wykłady w ramach panelu Keynote Speakers wygłaszają wybitni naukowcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
https://ptohd.pl/oncology-haematology-session-20th-wimc/
"I Ogólnopolska konferencja KSO - wyznania dla szpitali, a korzyści dla pacjentów, dlaczego warto tworzyć unity rządowe?" - 04-05.04.2025 r. Warszawa

I Ogólnopolska Konferencja poświęcona Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO) to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli wszystkich ośrodków onkologicznych KSO, kadrę zarządzającą szpitali, lekarzy, pielęgniarki, koordynatorów, decydentów oraz ekspertów z dziedziny organizacji ochrony zdrowia.
III konferencja „Warsaw CLL Workshop”, 21-22.03.2025 r.

Niezmiennie ideą Konferencji, jest nie tylko aktualizacja wiedzy, ale przede wszystkim inicjowanie i promowanie polskich projektów badawczych i klinicznych dotyczących CLL.
Zależy nam również na stymulowaniu współpracy międzynarodowej pomiędzy polskimi badaczami, a organizacjami takim jak European Initiative on CLL (ERIC) i grupami badawczymi z innych krajów. W szczególności zwracamy się przede wszystkim do osób, które aktywnie uczestniczą lub chciałyby uczestniczyć w polskich badaniach prospektywnych, retrospektywnych i translacyjnych, i zapraszamy do warsztatowej dyskusji z międzynarodowymi i polskimi ekspertami.
https://med-space.pl/wydarzenie/562/warsaw-cll-workshop-2025
XIV Konferencja ,,Hematology Experts Forum", 17-18.01.2025 r.

Podczas tegorocznej konferencji skupimy się na dynamicznym postępie diagnostycznym i terapeutycznym nowotworów układu krwiotwórczego. Coraz więcej wiemy o chorobach krwi – w tym o ich przebiegu i sposobach zarządzania procesem diagnozy i leczenia. Stale pojawiają się także nowe, coraz skuteczniejsze opcje terapeutyczne, z których korzystają polscy pacjenci hematologiczni, i dzięki którym szanse na powodzenie ich leczenia rosną.
Wydarzenia objęte patronatem honorowym PTHiT w 2024 roku:
Konferencja ,,40 lat przeszczepiania komórek krwiotwórczych w Polsce", 28.11.2024 r.

Z okazji 40. rocznicy przeprowadzenia pierwszego udanego przeszczepu szpiku kostnego w Polsce, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji pt.: „40 lat w Polsce, 25 lat w WUM – Przeszczepianie Szpiku”.
Konferencja ,,XIV Ogólnopolskie Warsztaty MDS i AML", 22-23.10.2024 r.

Konferencja o charakterze dydaktycznym, przeznaczona dla hematologów.
X Jubileuszowa Konferencja ,,Hematologia z Bliska", 19.10.2024 r.

Konferencja jest współorganizowana przez Fundację PRZY TOBIE i Towarzystwo Lekarskie Częstochowskie. Ideą przewodnią tej edycji będzie, jak zawsze, przekazanie jak największej ilości praktycznych wskazówek dotyczących diagnostyki różnicowej chorób z manifestacją kliniczną pod postacią zaburzeń hematologicznych. Będzie ona poświęcona zagadnieniom dotyczącym kompleksowej opieki medycznej nad pacjentem hematologicznym.
V Ogólnopolska Konferencja ,,Hematologia Praktyczna", 6-7.09.2024 r.

Podczas konferencji w towarzystwie wybitnych naukowców oraz lekarzy praktyków będziemy dyskutować problemy diagnostyki i leczenia wybranych schorzeń układu krwiotwórczego. W trakcie interaktywnych prezentacji i dyskusji rozważymy możliwości praktycznej implementacji najnowszej wiedzy i międzynarodowych zaleceń w warunkach polskiego systemu opieki zdrowotnej. Osobna sesja dotyczyć będzie najnowocześniejszych metod diagnostyki hematologicznej.
XIV Konferencja Edukacyjna Czasopisma ,,Hematologia", 17-18.05.2024 r.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze standardy leczenia chorób hematologicznych.
V Międzynarodowa Konferencja ,,Hematologia Kliniczna i Doświadczalna", 10-12.05.2024 r.

Tradycją dotychczasowych konferencji, stały się sesje przedkonferencyjne, spotkania robocze, warsztaty, dyskusje panelowe, jak również spotkania z autorytetami z dziedziny hematologii z kraju i z zagranicy. W 2024 roku w ramach sesji przedkonferencyjnych zaplanowaliśmy 4 warsztaty diagnostyczne, spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej oraz systemowy panel dyskusyjny poświęcony optymalizacji diagnostyki i leczenia w hematologii z uwzględnieniem optymalnego wykorzystania zasobów w Polsce. Wczasie konferencji poruszana będzie aktualna tematyka terapeutyczna i badawcza w obszarach ostrych i przewlekłych mielo- i limfopoliferacji zarówno w czasie wykładów, jak i eksperckich paneli dyskusyjnych.