Acta Haematologica Polonica


 

„Acta Haematologica Polonica” jest oficjalnym recenzowanym dwumiesięcznikiem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT) oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii (IHiT), wydawanym w języku angielskim, związanym z polską hematologią i transfuzjologią od 1970 roku. Tematyka czasopisma obejmuje obszary fizjologii i patologii w hematologii i transfuzjologii, m.in. leukocyty, erytrocyty, płytki krwi, układ odpornościowy, mechanizmy hemostazy oraz kliniczne aspekty nowotworów hematologicznych.

Publikowane są w nim zalecenia ekspertów, oryginalne artykuły naukowe, prace poglądowe, clinical vignette (krótkie opisy przypadków) i krótkie doniesienia (brief communications).

Redaktorem Naczelnym czasopisma jest prof. dr hab. n. med. Bartosz Puła (Katedra i Klinika Hematologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Czasopismo znajduje się w wykazie czasopism oraz recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych opublikowanym przez Ministerstwo Nauki 5 stycznia 2024 roku i ma 100 punktów.

https://journals.viamedica.pl/acta_haematologica_polonica

 

Journal of Transfusion Medicine


„Journal of Transfusion Medicine and Hemostasis" jest  czasopismem wydawanym w trybie continuous publishing, pod patronatem Instytutu
Hematologii i Transfuzjologii (IHiT) oraz Grupy ds. Hemostazy Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT). W czasopiśmie publikowane są stanowiska ekspertów, prace poglądowe, prace oryginalne oraz kazuistyczne (opisy przypadków), a także sprawozdania z konferencji.  

Redaktor Naczelną czasopisma jest prof. dr hab. n. med. Magdalena Łętowska (Katedra Hematologii i Transfuzjologii CMKP z siedzibą w Instytucie
Hematologii i Transfuzjologii).

Czasopismo znajduje się w wykazie czasopism oraz recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych opublikowanym przez Ministerstwo Nauki 5 stycznia 2024 roku i ma 20 punktów.


https://journals.viamedica.pl/journal_of_transfusion_medicine

Hematology in Clinical Practice" (HCP)


„Hematology in Clinical Practice” jest recenzowanym, anglojęzycznym, ogólnodostępnym czasopismem wydawanym w trybie continuous publishing, pod patronatem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii (IHiT), Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT), Stowarzyszenia Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek (PALG, Polish Adult Leukemia Group) oraz Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG, Polish Lymphoma Research Group).

Czasopismo to stanowi kontynuację czasopisma edukacyjnego „Hematologia”, które przez ponad 10 lat służyło polskim hematologom i innym pracownikom ochrony zdrowia. Celem czasopisma jest prowadzenie rejestru najnowszych badań, postęp w badaniach nad chorobami krwi oraz promowanie edukacji i postępu w różnych specjalnościach. W „Hematology in Clinical Practice” publikowane są prace oryginalne, krótkie sprawozdania z badań, artykuły poglądowe prezentujące aktualny stan wiedzy, opisy przypadków, listy i sprawozdania z konferencji. Periodyk jest skierowany do hematologów, onkologów, patologów, biochemików i innych specjalistów zajmujących się problemami hematologicznymi zarówno w swojej praktyce badawczej, jak i klinicznej.

Redaktor Naczelną czasopisma jest prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda (Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Warszawa), zastępcami są:

prof. dr hab. n. med. Anna Czyż (Szpital Kliniczny, Wrocław) oraz dr hab. n. med. Joanna Drozd-Sokołowska (Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM, Warszawa) Czasopismo znajduje się w rejestrze czasopism opublikowanym przez Ministerstwo Nauki 5 stycznia 2024 i ma 100 punktów.

https://journals.viamedica.pl/hematology_in_clinical_practice

Hematologia — Edukacja


„Hematologia — Edukacja” jest czasopismem edukacyjnym pod patronatem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii (IHiT), Polskiego Towarzystwa
Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT), Stowarzyszenia Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek (PALG, Polish Adult Leukemia Group) oraz

Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG, Polish Lymphoma Research Group).

Czasopismo skupia się na publikacji polskojęzycznych stanowisk ekspertów, artykułów poglądowych, opisów przypadków, materiałów od konsultanta
krajowego, map drogowych refundacji, hematologii praktycznej w przypadkach klinicznych, przeglądów najnowszych doniesień oraz varia.
Prace poglądowe i opisy przypadków są publikowane w języku polskim z metadanymi w językach polskim i angielskim.

Redaktor Naczelną czasopisma jest prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda (Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie).

https://journals.viamedica.pl/hematologia_edukacja