Polskie Towarzystwo
Hematologów i Transfuzjologów

hematoonkologia.pl

Transplantacja i autotransplantacja w leczeniu szpiczaka plazmocytowego

O transplantacji jako strategii w leczeniu szpiczaka plazmocytowego opowiada prof. dr hab. Maria Bieniaszewska z Kliniki Hematologii i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.   więcej »

Tolerancja i skuteczność leczenia skojarzonego ibrutynibem oraz ublituksymabem pacjentów z nawrotową i oporną przewlekłą białaczką limfocytową – wyniki badania fazy II

Ibrutynib w dotychczasowych badaniach okazał się skutecznym lekiem w leczeniu pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową (CLL, chronic lymphocytic leukemia), jednak stosunkowo rzadko monoterapia z wykorzystaniem tego inhibitora prowadziła do uzyskania całkowitych remisji. W związku z powyższym podejmowane są próby terapii skojarzonej ibrutynibem z innymi lekami wykazującymi skuteczność w leczeniu CLL. więcej »

Ostateczny cel - wyleczyć szpiczaka

Nowe strategie leczenia szpiczaka - wypowiedź prof. dr hab. Grzegorza Basaka z Kliniki Hematologii, Onkologii I Chorób Wewnętrznych, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. więcej »

Postępy w leczeniu chorych na zespoły mielodysplastyczne non-del(5q) niższego ryzyka

W najnowszym wydaniu Leukemia Research przedstawiono najnowsze osiągnięcia w leczeniu chorych na zespoły mielodysplastyczne non-del(5q) niższego ryzyka. więcej »

Sprawozdanie z Congress of the European Association for Haemophilia and Allied Disorders, 2017

W dniach 01-03 lutego br. w Paryżu odbył się 10 kongres EAHAD (European Association of Haemophilia and Allied Disorders). W pierwszym dniu obrad odbyły się sesje sponsorowane, w których poruszano m.in. nowe możliwości leczenia chorych na hemofilię. więcej »

58th ASH Annual Meeting & Exposition, San Diego - już dziś zapraszamy na relacje z ASH 2017

Dzięki wsparciu firmy Novartis mieliśmy przyjemność relacjonować najważniejsze doniesienia ze zjazdu ASH w San Diego, który odbył się w dniach 3-5 grudnia 2016 roku. Już dzisiaj zapraszamy na relacje z ASH 2017, które odbędzie się w Atlancie!   więcej »

Ponad 270 mln zł na badania naukowe w Polsce od FNP

Ponad 270 mln zł zamierza przeznaczyć w tym roku Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) na wsparcie badań prowadzonych przez naukowców w Polsce. Ponad połowa tej kwoty zasili budżet programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB), w ramach którego powstaną autonomiczne centra doskonałości. więcej »

Prof. Jan Styczyński konsultantem krajowym

Prof. Jan Styczyński został mianowany nowym konsultantem krajowym w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej.Serdecznie gratulujemy! więcej »